Leírás és Paraméterek
BAUMIT DuoContact polisztirol ragasztó
Cementbázisú por alakú ragasztó EPS homlokzati lemezek ragasztásához és tapaszolásához, valamint a Baumit üvegszövet beágyazásához.
Páraátbocsátó simító- és ragasztóhabarcs kül- és beltérben történő alkalmazásra, polisztirol lemezek ragasztásához és Baumit Üvegszövet beágyazásához. Durva alapvakolat ill. betonfelület tapaszolására. Grafitos EPS lemezek (szürke színű), lábazati hőszigetelő lemezek (XPS, Expert) ragasztására nem ajánlott.
Keverés:
A porragasztót tiszta vízbe szórjuk és lassú járású keverővel kb. 5 percen át keverjük, hagyjuk pihenni, aztán még egyszer keverjük át! Feldolgozási idő kb. 1,5 óra. A készre kevert habarcsot nem szabad víz ismételt hozzáadásával újrakeverni! Más anyag nem adható hozzá (pl. fagyásgátló, kötésgyorsító).
Ragasztás:
A ragasztó felhordása minden esetben pont-perem módszerrel vagy teljes felületű ragasztással történjen. A ragasztási felület legalább 40 %-os legyen.
Dűbelezés:
A hőszigetelő lemezek felragasztása és a ragasztó kikeményedése után (24 óra elteltével; az alapfelülettől és az időjárástól függően) a dűbelezés elvégezhető. A felületerősítő kéreg felhordása előtt a dűbelfejeket ragasztótapasszal áthúzni.
| Csomagolás | 25 kg zsák |
| Csomagolás mennyisége raklapon | 48 |
| Vízpáraáteresztő képesség (µ) | kb. 50 |
| Anyagszükséglet | kb. 4,5 - 5,5 kg/m² ragasztáshoz |
| Vízszükséglet | kb. 5,3 l/zsák |
| Hővezetési tényező | 0,8 W/mK |
| Szemcseméret | max. 0,6 mm |
| Anyagszükséglet | kb. 4,5 - 5,5 kg/m² tapaszoláshoz |
| Kiszerelés | 48 zsák/raklap = 1200 kg |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat