Koszorú szigetelése
Ügyeljünk a kellő minőségű hőszigetelésre, hiszen ha a koszorúk, áthidalók környezete nincs kellően hőszigetelve, akkor nem csak a hőveszteség lesz nagyobb, hanem a páralecsapódás, penészesedés veszélye is növekszik Az ilyen hibák végleges megszűntetését csak az épület teljes hőszigetelésétől lehet várni, ami jelentős többletköltséget emészt fel. Célszerű tehát ezt megelőzni, és még az építkezés folyamán hőszigetelni a kritikus részeket.
az áthidalók környezetét alaposan leszigeteljük, mivel hőmérsékletkülönbség alakul ki egy adott épületszerkezet felületén, ahol jól és kevésbé szigetelt (hőhidas) részek találhatóak.
- Kétféle eljárással tudunk szigetelni. Az egyik esetében a betonozás előtt, a zsalu belső oldalára tesszük a hőszigetelő anyagot.
- Az anyagok kiválasztásánál tartsuk mindig szem előtt a mechanikai szempontokat. Ha bennmaradó zsaluzatként, a tényleges zsalu belső oldalára helyezzük a hőszigetelést az csak minimális terhelésnek lesz kitéve, mivel a szerkezet elkészülte után már nem nehezedik rá teher. Ha maga a hőszigetelés képezi a zsalut, akkor koszorú hőszigetelő elemet használjunk. Ezekkel a lemezekkel jobb hőszigetelő képességet tudunk elérni és így 1-2 centiméterrel kevesebbet kell elvenni a beton szélességéből. A koszorúkhoz típustól függően legalább 5-6-7 cm vastag anyagot kell elhelyezni.
- A koszorú elemek három magassági változatban készülnek. Mindig a födémvastagságnál magasabb elemeket kell használni, és a fölösleget a koszorú betonozása során le kell vágni.
Amennyiben egyedi födémmel állunk szemben, a típusmagasságtól eltérő elemeket is tudunk készíteni.