Mi is az a poliurea?

Az építőipar növekvő igényei újabb és újabb fejlesztésre ösztönzik a vízszigetelési termékek gyártásával, fejlesztésével foglalkozó cégeket. Ma már a hagyományos megoldások mellett egyre nagyobb teret nyernek a különböző szintetikus bevonatszigetelési technológiák.
A kezdeti poliuretán továbbfejlesztésre került a teljes felületen tapadó vízszigetelések készítésére. Ez a folyamat forradalmasította a vízszigetelési technológiákat azáltal, hogy folytonos, lemezcsatlakozások nélküli, bármilyen felületi alakhoz alkalmazható, kiváló mechanikai tulajdonságokkal rendelkező és hosszú élettartamú vízszigetelő anyag jött létre. Mindez jelentős javulást eredményezett a meglévő akril rendszerekhez képest.
A poliurea egy szintetikus polimer, amelyet egy diamin és a diszcianát reakciójával nyernek. Ez a polimerizációs reakció nagyon hasonlít a poliuretánéhoz, de a poliurea esetében a kapott kapcsolat „karbamid” típusú, ezért poliureanak nevezik.
Ezzel a kapcsolattal létrejön a tiszta POLYUREA, amely a legnagyobb teljesítményű vízszigetelő membrán.
Hibrid poliurea
A „hibrid” poliureák a piacon, a poliurea és poliuretán keverékei. Ezek a membránok, szintén rendkívüli teljesítménnyel rendelkeznek és jó választás vízszigetelési feladatokra, nem érik el a tiszta poliurea magas mechanikai és fizikai tulajdonságait nyúlás, kopásállóság stb. szempontjából.
Tiszta poliurea
A molekuláris szerkezet teljesen érzéketlen a nedvességre. A tiszta poliurea nem reagál a vízzel, így a legjobb vízszigetelő anyag.
Hibrid poliurea
A poliol részt vesz a hibridek molekuláris szerkezetében, ami tulajdonságait a tiszta poliurea és a poliuretán között félúton adja meg.
Poliuretán
A poliuretánnak katalizátorra van szüksége a szerkezetében, amely extra molekuláris kötést hoz létre.
Kiváló vízszigetelő anyag, de alacsonyabb mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, mint a poliureák.
Aromás tiszta poliurea
Az aromás szénhidrogének benzolból (toluol, xilol, stb.) származnak, és azért kapják ezt a nevet, mivel sokuknak intenzív, de általában kellemes illata van. A szerves kémiában a szénhidrogének aromás tulajdonságai stabilabb molekulákat eredményeznek, mivel az elektronok az aromás gyűrűkön keresztül kötődnek az egyik kötésből a másikba.
A vízálló membránok - mint a poliurea - területén az aromás azt jelenti, hogy bár kiváló minőségűek és kiváló tulajdonságokkal rendelkeznek, megfizethetőbbek. Ez azt is jelenti, hogy ultraibolya sugárzás befolyásolhatja a membrán színét. Ilyen esetekben általában védő bevonatot kell alkalmazni.
Hogyan alkalmazzuk?
A poliurea felvitelét egy kétkomponensű, nagynyomású és fűtött szórógéppel végezzük. Ennek a berendezésnek képesnek kell lennie arra, hogy 70°C hőmérsékleten 180 bar nyomást tudjon szolgáltatni. A meleg alkalmazott poliurea mindössze 3 - 4 másodperc alatt megszilárdul.
TC-2049: Olyan berendezés, amely 180 bar nyomást képes biztosítani 70°C hőmérsékleten.
Melyek a poliurea előnyei és tulajdonságai?
A poliurea membrán számos előnyös tulajdonsággal rendelkezik, amelyek megkülönböztetik az összes többi vízszigetelési megoldástól:
-
Folytonos, átlapolás-mentes bevonatszigetelés, maximális 600%-os rugalmassággal.
-
4 másodperc alatt megszilárdul, kevesebb, mint 24 órán belül üzembe helyezhető.
-
Bármely létező, szabálytalan geometria vagy forma bevonása teljes tapadás mellett.
-
Maximális tapadás bármilyen aljzaton.
-
Bármely típusú aljzatra alkalmazható.
-
100% szilárd anyag (VOC nulla).
-
Nagy sűrűség és vízállóság.
-
Ellenáll a kopásnak, a nyomásnak, a szakadásnak.
-
Ellenálló az UV-sugárzásnak.
-
Ellenáll a savas vagy lúgos közegeknek és a különféle vegyi anyagoknak.
-
Ellenáll az időjárás hatásainak.
-
Kiváló védelmet nyújt a korrózió ellen.
-
Kémiai ellenállás.
-
Gyökérálló.
-
Az üzemi hőmérséklet -40 ° C és + 180 ° C közötti.
-
Oldószer-mentes.
-
Kiváló stabilitás tárolás közben, alacsony hőmérsékleten is.
-
Nedves aljzaton is alkalmazható.
A poliurea alkalmazási területe
A poliureát tulajdonságai alkalmassá teszi olyan szigetelési feladatokra, ahol alapvető fontosságú a vízszigetelés, a védelem és a tartósság. A poliurea végtelen színezési lehetőségei egyértelmű előny azoknál az alkalmazásoknál, ahol az esztétikai szempont fontos szerepet játszik. Alkalmazkodóképessége és tapadása lehetővé teszi, hogy szinte bármilyen alkalmazásnál felhasználható legyen a vízszigetelés, a bevonat és / vagy a védelem: vízszigetelés és korrózióvédelem acélon, betonon és sok más aljzaton.
- Bármely építőelem védőbevonása, függetlenül a geometriájától.
- Tetők, teraszok, erkélyek, átjárók vízszigetelése.
- Rozsdamentes acél, horganyzott, fémlemez, cink, előre lakkozott és beton tetők víz elleni védelme.
- Víztartályok vízszigetelése (az ivóvízbe / etanolba való nem migráció igazolásával).
- Hidak (aszfalt réteg alatt) és mérnöki létesítmények.
- Gépjármű forgalomnak kitett parkolótetők.
- Tetőkertek és homlokzatok.
- Alépítmények.
- Ipari és gyártó létesítmények.
- Energia-, újrahasznosítási és hulladékkezelő üzemek és tároló létesítmények.
- Halgazdaságok, tisztító- és petrolkémiai üzemek.
- Antisztatikus padlóval ellátott területek.
- Tűzvédelem (járdák és burkolatok).
- Tengerészeti ágazat, jármű bevonatok.
Ismerje meg a MAPEI által gyártott és forgalmazott PURTOP termékcsaládot, mely tiszta és hibrid poliurea, valamint a hozzátartozó alapozó és fedőbevonatok rendszeréből áll.
PURTOP 1000 kétkomponensű, tiszta poliurea bevonatszigetelés
Forrás:mapei.com
Szaktanácsadóink segítenek kiválasztani a legmegfelelőbb megoldást. A megrendelt termékeket igény esetén házhoz szállítjuk! Kérd ajánlatunkat!
Szaktanácsadásért, anyagszükséglet-számításért, árajánlatért, további információért fordulj hozzánk bizalommal elérhetőségeinken vagy kérj online ajánlatot a lenti gombra kattintva!
Mobil: +36-30-3776-775
Telefon: +36-72-210-987
E-mail: web@teglacentrum.hu