Leírás és Paraméterek
A MischNix gyárilag előkevert gyorskötésű szárazbeton, melyet az építkezés helyszínén, közvetlenül a felhasználás előtt, vízzel kell összekeverni. Cement kötőanyagot, ásványi töltőanyagot és speciális adalékokat tartalmaz.
Alkalmazások:
Gyors telepítést igénylő elemek normál igénybevételű rögzítéséhez pl. oszlopok, játékeszközök, ruhaszárítók, állványok stb. Nincs szükség keverésre: A száraz beton keveréket a felhasználás helyére öntjük, majd vízzel átnedvesítjük. Hagyományos módon is keverhető amennyiben nagyobb igénybevétel éri a szerkezetet.
Keverés nélkül:
A szerkezet stabilizálását követően az elhelyezésére szolgáló gödröt alaposan nedvesítsük elő (1). A MischNix szárazbeton keveréket öntsük a gödörbe (2), majd nedvesítsük át kézi vagy vezetékes locsolóval (3). Egy folyamatban egyszerre körülbelül 10 cm rétegvastagságot alakítsunk ki, hogy a nedvesség át tudja járni a teljes keresztmetszetet. A nedvesítést követően a következő réteg azonnal kialakítható. A keverék szilárdulása azonnal megindul, 1 óra elteltével a támasztékok elvehetőek és 24 óra múlva a szerkezet terhelhető.
Előkeveréssel:
Alkalmazhatunk kézi vagy gépi keverést. A keverés technológiája megegyezik a hagyományos betonkeverékek előállításával.
Tulajdonságok:
- Nyomószilárdsága >20 kN/m2
- 4 mm-es maximális szemcseméret
Előnyök:
- Rendkívül gyorsan kötő
- Egyszerű bedolgozás
- Nincs szükség keverésre
| Nyomószilárdság | >20 kN/m2 |
| Hajlítószilárdság | >3 N/mm2 |
| Rétegvastagság | kb. 10 cm/réteg |
| Anyagszükséglet | kb. 20 kg/m2 1 cm-es rétegvastagság esetén |
| Max. szemcseméret | 4 mm |
| Bekeverés | (keverővíz) kb. 3-3,5 l/zsák |
| Műveleti idő | 5-10 perc |
| Bedolgozási hőmérséklet | anyag, levegő és alapfelület hőmérséklet +5˚C és +25˚C között, huzatmentes, árnyékos helyen. |
| Járható | kb. 1 óra múlva |
| Terhelhető | kb. 1 nap múlva (+23°C és 50% relatív páratartalom esetén) |
| Csomagolás | 25 kg-os zsákban, 1,2 tonna EUR raklapon, zsugorfóliázva |
| Tárolás | Száraz, fedett helyen, bontatlan, eredeti csomagolásban max. 6 hónapig. |
| Kötőanyag | cement |
| Szabvány | MSZ EN 13813 EINECS:266-046-4 |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat
