Alapok készítése, betonozás
- Az alap pontos kijelölése feltétlenül fontos. Ezt minden esetben bízzuk szakemberre!
- Ha gépi földmunkát alkalmazunk, válasszunk gyakorlott szakembert, ezzel elkerülve a pontatlan árkolást.
- Az alap mélységével ne spóroljunk! A talaj minőségét, a talajvíz szintjét és a területre jellemző hőmérsékletet is figyelembe kell vennünk! Legjobb, ha a tervezőnk által javasolt méreteket követjük.
- A vasalást végezze szakember! A hozzáértő szakértelmének és meglévő munkaeszközeinek köszönhetően időt és pénzt spórolhatunk.
- A kötési idő alatt, folyamatosan tartsuk nedvesen a beton felületét! Javasolt naponta több alkalommal megöntözni az alapot.
- A zsaluzat eltávolításával ne várjunk a beton teljes megkötéséig! Amint a beton jól láthatóan elválik a zsaluelemektől, azok eltávolíthatóak.
Kivitelezési jó tanácsok az alapok készítésénél, betonozásnál
- Fordítsunk figyelmet a pontos alapkiemelésre, mert a beomlások nagyban megnövelhetik a betonigényt és ez költségtöbbletet von maga után.
- Figyeljünk arra, hogy a vasalás tökéletes legyen. Hibás elkészítés esetén az alap megrepedhet, deformálódhat, és ennek következtében károsodhat az épület többi szerkezete is.
- A beton öntözésére ügyeljünk, hiszen öntözés elhagyása esetén az alap anyaga megrepedhet, felülete morzsalékossá válhat.
- Fontos, hogy a megfelelő időben történjen a kizsaluzás. A korai kizsaluzás esetén az alap károsodhat, a késői esetén a zsalu kiszedése a hozzá kötött beton miatt nehézkessé válhat.