Leírás és Paraméterek
Padlófűtés és falfűtés esetén is használható. Oldalfalra rögzítés esetén szükség lehet kiegészítő mechanikai rögzítésre (pl. tartókonzol, rögzítőtüske). A kész felületet javasoljuk impregnálószerrel (Funcosil WS) hidrofóbizálni. Dilatáció felett nem lehet burkolat, fugakitöltés helyett itt dilatációs profilt vagy rugalmas tömítőanyagot (Homlokzati- és natúrkőszilikon) kell alkalmazni.
A RockFix kőrögzítő trasszhabarcs gyárilag előkészített száraz porkeverék, melyet az építkezés helyszínén, közvetlenül a felhasználás előtt kell vízzel összekeverni ahhoz, hogy ragasztásra kész anyagot kapjunk. A RockFix kőrögzítő trasszhabarcs az MSZ EN 998-1 szabványnak megfelelően készül. Kötőanyaga trassz-cement, ásványi töltőanyagot és tulajdonságjavító adalékokat tartalmaz
Feldolgozás:
Az alapfelületet és a burkolatot egyaránt kenjük meg habarccsal oly módon, hogy a kövek felhelyezése után habarcs töltse ki a rendelkezésre álló teret.
Tulajdonságok:
- tixotróp (állékony)
- nagy tapadóerő
- nagy végső szilárdság
Előnyök:
- kül- és beltérben
- természetes kövekhez, betonlapokhoz
- nehéz kövekhez is használható
- könnyű, gyors kivitelezés
- természetes és mesterséges burkolóelemekhez
- mészhomok-, klinker-, burkolótéglákhoz
| Max. szemcseméret | 1 mm |
| Nyomószilárdság | >15 N/mm2 |
| Rapadószilárdság | >0,5 N/mm2 |
| Hajlítószilárdság | >3 N/mm2 |
| Bekeverés | (keverővíz):1 kg száraz ragasztóhoz kb. 0,24 liter víz szükséges. |
| Bekeverés | (keverővíz):25 kg száraz ragasztóhoz kb. 6 liter víz szükséges |
| Keverési idő | 5+5+2 perc (keverés, pihentetés, újrakeverés) Közvetlen a felhasználás előtt az anyagot a hozzáadott vízzel kézi keverőgéppel csomómentesre keverjük |
| Bedolgozási idő | 2 óra |
| Bedolgozási hőmérséklet | anyag, levegő és alapfelület hőmérséklet +5˚C és +25˚C között, huzatmentes, árnyékos helyen. |
| Járható | kb. 3 nap múlva |
| Fugázható | kb. 1 hét múlva (a teljes kiszáradást követően) |
| Terhelhető | kb. 2 hét múlva (+23°C és 50% relatív páratartalom esetén) |
| Csomagolás | 25 kg-os zsákban |
| Tárolás | 12 hónapig, száraz, fedett helyen, bontatlan, eredeti csomagolásban. |
| Kötőanyag | trasszcement, műanyag diszperzió |
| szabvány | MSZ EN 998-1 EINECS:266-043-4 |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat