Leírás és Paraméterek
Cemix Profilfix élvédő ragasztó - 25 kg
A ProfilFix rögzítőhabarcs gyárilag előkevert ragasztóhabarcs, melyet az építkezés helyszínén, közvetlenül a felhasználás előtt, vízzel kell összekeverni. Különleges, gyorskötésű cement kötőanyagot, ásványi töltőanyagot és tulajdonságjavító adalékokat tartalmaz.
- LEJÁRT SZAVATOSSÁGI IDŐ -
Alkalmazás:
A ProfilFix rögzítőhabarcs új és régi lakóépületek, középületek, ipari objektumok falazatainak szerelvényezési munkáinál használható. Alkalmas sarokvédő-, vakoló- és vezetősínek, tágulási profilok és elektromos vezetékek csöveinek, elosztó dobozainak rögzítésére. A gyors megszilárdulás lehetővé teszi a rögzített élvédők és vezetősínek rövid időn belül történő bevakolását. Kül- és beltérben, vizes helyiségekben, pincében, mosodában, üzemi rendeltetésű konyhákban is felhasználható. Alkalmas a felújító és szárító vakolatokkal ellátott falazatokhoz is.
A ProfilFix feldolgozása:
A ProfilFix rögzítőhabarcsot az építkezés helyszínén keverjük össze vízzel. Keverése történhet kézzel vagy keverőgéppel (megfelelő keverőszárat használva). A csomómentesre kevert anyagot pontszerűen hordjuk fel a kívánt vastagságban, majd felhelyezzük a vezetősínt vagy egyéb rögzítendő tárgyat. A kitüremkedő felesleges anyagot kőműveskanállal a rögzítendő tárgy mellé simítjuk. Felhordása +5°C és +25°C közötti hőmérsékleten ajánlott.
Tulajdonságok:
- > 3 N/mm² nyomószilárdság
- 1,2 mm-es max. szemcseméret
- 5-30 mm rétegvastagság
Előnyök:
- profilok rögzítéséhez
- nedves környezetben is alkalmazható
- felújító vakolatokhoz is alkalmazható
- gyorskötésű
- gipszmentes
- jól alakítható
| Nyomószilárdság | > 3 N/mm² |
| Hajlítószilárdság | >1 N/mm2 |
| Tapadószilárdság | >0,5 N/mm2 |
| Rétegvastagság | 5-30 mm |
| Anyagszükséglet | kb. 2-6 kg/m² |
| Max. szemcseméret | 1,2 mm |
| Keverővíz | 1 kg száraz porkeverékhez kb. 0,25 liter víz szükséges |
| Bedolgozási idő | kb. 10 perc |
| Csomagolás | 25 kg-os zsákban, 1,2 tonna EUR raklapon, zsugorfóliázva |
| Tárolás | Száraz, fedett helyen, bontatlan eredeti csomagolásban max. 6 hónapig. |
| Kötőanyag | gyorskötésű cement |
| Szabvány | MSZ EN 998-1 EINECS:266-043-4 |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat