Leírás és Paraméterek
A Sockelputz lábazati cementvakolat gyárilag előkevert szárazhabarcs, melyet az építkezés helyszínén, közvetlenül a felhasználás előtt, vízzel kell összekeverni. Cement és mész kötőanyagot, ásványi töltőanyagot és tulajdonságjavító adalékokat tartalmaz.
Alkalmazás:
A Sockelputz lábazati cementvakolat új és régi lakóépületek, középületek, ipari objektumok lábazatainak víztaszító alapvakolata. Tégla, beton, pórusbeton, mészhomok tégla, terméskő, ill. megfelelően előkészített ásványi anyag kötésű fagyapot falazatokon alkalmazható. A falazat vízszigetelése alatt is felhasználható.
A Sockelputz feldolgozása:
A Sockelputz lábazati cementvakolatot az építkezés helyszínén keverjük össze vízzel. Keverése történhet betonkeverőben, horizontális keverővel (pl. PFT HM24), esetenként keverőgéppel (megfelelő keverőszárat használva) vagy kézzel. Felhordása hagyományos kőművesszerszámokkal (kőműveskanállal, kőművesserpenyővel), +5°C és +25°C közötti hőmérsékleten ajánlott
| Nyomószilárdság | >5 N/mm2 |
| Hajlítószilárdság | >2 N/mm2 |
| Tapadószilárdság | >0,1 N/mm2 |
| Páradiffúziós ellenállási szám (µ) | kb. 15 |
| Hővezetési tényező (λ) | 0,74 W/mK |
| Rétegvastagság beltérben | min. 10 mm |
| Rétegvastagság kültérben | min. 15 mm |
| Anyagszükséglet | kb. 17 kg/m² (2,3 m2/zsák) 1 cm-es rétegvastagság esetén |
| Max. szemcseméret | 2 mm |
| Keverővíz | kb. 9 l/zsák |
| Bedolgozási idő | 3 óra |
| Csomagolás | 40 kg-os zsákban, 1,2 tonna EUR raklapon |
| Tárolás | Száraz, fedett helyen, bontatlan eredeti csomagolásban max. 12 hónapig. |
| Kötőanyag | cement |
| Szabvány | MSZ EN 998-1 |
| EINECS | 266-043-4, 215-137-3 |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat