Leírás és Paraméterek
Cemix Garant csempe- és járólapragasztó
A Garant fagyálló csempe- és járólapragasztó tixotróp (megcsúszásmentes) tulajdonságú, gyárilag előkészített száraz porkeverék, melyet az építkezés helyszínén, közvetlenül a felhasználás előtt kell vízzel összekeverni ahhoz, hogy burkolásra kész ragasztóanyagot kapjunk. A Garant ragasztó az MSZ EN 12004 szabványnak megfelelően készül. Kötőanyaga cement ill. fehércement, ásványi töltőanyagot és tulajdonságjavító adalékokat tartalmaz.
Alkalmazás:
- beltérben
- fűtetlen belső terekben (pl. nyaraló)
- kis és közepes méretű lapokhoz (900 cm2 -ig)
- nedvszívó, porózus lapokhoz • normál igénybevételű felületekre
Feldolgozás:
A ragasztót fogazott glettvassal kenjük fel az alapfelületre, először a felületen teljes fedéssel áthúzzuk, majd fogas simítóval átfésüljük. A burkoló-lapokat enyhe nyomással helyezzük el a felületen. Hosszabb várakozási idő elteltével esetleg keletkező bőrösödésnél újra hordjuk fel a ragasztót.
| Max. szemcseméret | 0,6 mm |
| Nyomószilárdság | >20 N/mm2 |
| Tapadószilárdság | >0,5 N/mm2 |
| Hajlítószilárdság | >3 N/mm2 |
| Bekeverés | (keverővíz) 1 kg szárazhabarcshoz kb. 0,25 liter víz szükséges |
| Keverési idő | 5+5+2 perc (keverés, pihentetés, újrakeverés) |
| Közvetlen a felhasználás előtt az anyagot a hozzáadott vízzel kézi keverőgéppel csomó-mentesre keverjük | |
| Bedolgozási idő | 2 óra |
| Bedolgozási hőmérséklet | anyag, levegő és alapfelület hőmérséklet +5˚C és +25˚C között, huzatmentes, árnyékos helyen. |
| Járható | kb. 1 nap múlva (nedvszívó alapfelületek és kerámialapok esetén) |
| Fugázható | kb. 2 nap múlva (nem ill. gyengén nedvszívó lapok esetén) |
| Terhelhető | kb. 1 hét múlva (+23°C és 50% relatív páratartalom esetén) |
| Csomagolás | 25 kg-os zsákban |
| Tárolás | 12 hónapig, száraz, fedett helyen, bontatlan, eredeti csomagolásban. |
| Szín | szürke - Garant |
| Kötőanyag | cement, műanyag diszperzió |
| Szabvány | MSZ EN 12004 EINECS:266-043-4 |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat
