Leírás és Paraméterek
Cemix CaSTone W - Műkő fehér - 25 kg
Tulajdonságok
- 40 N/mm2 nyomószilárdság
- Csökkentett vízfelvétel
- Környezeti hatásokkal szembeni fokozott ellenállás
- 4 mm-es max. szemcseméret
- 25-50mm rétegvastagságban
- Anyagszükséglet: kb. 20 kg/m2 1 cm-es rétegvastagság esetén
Előnyök
- Mindig azonos minőség és színárnyalat
- Dekoratív, színezhető, tartós
- Fehér és szürke alapszínben
- Mx. 3x3 m-es fugamentes felület
- Kül- és beltérben alkalmazható
Alkalmazások:
A CaSTone alkalmas különböző járható és nem járható betonfelületek dekoratív bevonataként, lépcsők, járdák kialakítására, sírkövek, ablakpárkányok, kerítés- és kémény fedkövek elkészítésére. Feldolgozhatjuk betonfelületekhez kapcsolódva kontakt formában, vagy önálló, öntött elemként.
Kiemelt alkalmazások
- Helyszíni műkő felületek, illetve elemek készítése és javítása
- Sorozatban készült termékeknél mindig azonos összetétel és megjelenés
Követelmények az alapfelülettel szemben, a CaSTone felhordását megelőző műveletek:
Kontakt feldolgozási formánál a fogadó felület legyen megfelelő szilárdságú, száraz, tiszta, por- olaj- és szennyeződésmentes. Az anyag felhordását megelőzően Kontakt CT tapadóhidat kell használni és a még nedves felületre kell felhordani a dekoratív bevonatot.
Feldolgozás:
Közvetlen a felhasználás előtt az anyagot a hozzáadott vízzel kézi keverőgéppel csomómentesre keverjük. A földnedves konzisztenciájú anyagot a még nedves felületű Kontakt CT-re hordjuk fel vagy a formaleválasztóval előkezelt sablonba töltjük. A helyszíni feldolgozás során az anyagot megfelelően tömörítjük, sablonba töltéskor lehetőség szerint bevibráljuk. A bedolgozás után 1-2 nappal a felületet 60-as koronggal megcsiszoljuk, a felületet rendszeresen utókezeljük. Az első csiszolást követően portalanítjuk, megnedvesítjük és a felületet teljes egészében áthúzzuk CaSTone Top műkő felületi tömítő habarccsal, majd 2-3 óra múlva 80-as koronggal ismét megcsiszoljuk.
| nyomószilárdság | >40 N/mm2 |
| hajlítószilárdság | >7 N/mm2 |
| rétegvastagság | 25-50 mm |
| anyagszükséglet | kb. 20 kg/m2 1 cm-es rétegvastagság esetén |
| max. szemcseméret | 4 mm |
| bekeverés (keverővíz) | kb. 3,0 l/zsák |
| keverési idő | 3+5 perc |
| bedolgozási idő | 2 óra |
| műveleti idő | 10-30 perc |
| bedolgozási hőmérséklet | Anyag, levegő és alapfelület hőmérséklet +5˚C és +25˚C között, huzatmentes, árnyékos helyen. |
| járható | kb. 1 nap múlva |
| terhelhető | kb. 1 hét múlva (+23°C és 50% relatív páratartalom esetén) |
| csomagolás | 25 kg-os zsákban, 1,2 tonna EUR raklapon, zsugorfóliázva |
| tárolás | Száraz, fedett helyen, bontatlan eredeti csomagolásban max. 12 hónapig. |
| kötőanyag | cement |
| cikkszám | K00452251, K00452261 |
| szabvány | MSZ EN 13813 |
| EINECS | 266-046-4 |

Üzleteink
Szolgáltatások
Információk
Kapcsolat